artykuł nr 1

Aplikacja moje odpady Panki

Aplikacja przypomni o terminie odbioru odpadów i ich segregacji

 

Nie pamiętasz, którego dnia odbierane są śmieci z Twojej nieruchomości? Zastanawiasz się,
do jakiej frakcji powinny trafić problematyczne odpady? Skorzystaj z bezpłatnej aplikacji „MOJE ODPADY” (dostępnej na smartfona), do której dołączyła Gmina Panki.

Główne zadania aplikacji to:

  • Przypominanie o aktualnych datach wywozu śmieci. Aplikacja „Moje Odpady” przypomni każdemu jaka frakcja odpadów i kiedy jest odbierana, w zakładkach aplikacji można sobie ustawić powiadomienia które np. dzień wcześniej będą nam przypominać o wywozie danej frakcji
  • Edukacja ekologiczna – aplikacja pozwala poznać zasady zbierania odpadów. W strukturę programu wbudowane są opisy poszczególnych frakcji odpadów, informacje na temat PSZOK, zbiórek mobilnych a także ciekawostki ekologiczne.
  • Słownik odpadowy – jeżeli masz problem do jakiego kosza/worka wrzucić dany odpad Aplikacja „Moje Odpady” podpowie nam gdzie np. włożyć plastikową butelkę po płynie do mycia naczyń.
  • Zgłaszanie o braku odbioru odpadów lub innych napotkanych nieprawidłowościach np. nielegalnym wysypisku śmieci.
  • Lokalne ogłoszenia większość z nas ma bowiem przedmioty, których nie potrzebuje i jest skłonna pozbyć się ich zupełnie za darmo. Zamiast upychania nimi śmietników warto oddać je potrzebującym lub sprzedać za niewielkie pieniądze. W ten sposób wywóz odpadów będzie tańszy, a na mniejszym strumieniu nieczystości zyska nasze najbliższe otoczenie.

 

Darmowa aplikacja Moje Odpady dostępna jest w App Store oraz na platformie Google Play, w wersji dostosowanej do ekranów smartfonów.

Aplikację wystarczy bezpłatnie zainstalować poprzez ściągnięcie jej ze sklepu internetowego i wybranie odpowiedniego adresu zamieszkania.