artykuł nr 1

Przerwa w dostawie wody

obrazek
artykuł nr 2

Aplikacja moje odpady Panki

Aplikacja przypomni o terminie odbioru odpadów i ich segregacji

 

Nie pamiętasz, którego dnia odbierane są śmieci z Twojej nieruchomości? Zastanawiasz się,
do jakiej frakcji powinny trafić problematyczne odpady? Skorzystaj z bezpłatnej aplikacji „MOJE ODPADY” (dostępnej na smartfona), do której dołączyła Gmina Panki.

Główne zadania aplikacji to:

  • Przypominanie o aktualnych datach wywozu śmieci. Aplikacja „Moje Odpady” przypomni każdemu jaka frakcja odpadów i kiedy jest odbierana, w zakładkach aplikacji można sobie ustawić powiadomienia które np. dzień wcześniej będą nam przypominać o wywozie danej frakcji
  • Edukacja ekologiczna – aplikacja pozwala poznać zasady zbierania odpadów. W strukturę programu wbudowane są opisy poszczególnych frakcji odpadów, informacje na temat PSZOK, zbiórek mobilnych a także ciekawostki ekologiczne.
  • Słownik odpadowy – jeżeli masz problem do jakiego kosza/worka wrzucić dany odpad Aplikacja „Moje Odpady” podpowie nam gdzie np. włożyć plastikową butelkę po płynie do mycia naczyń.
  • Zgłaszanie o braku odbioru odpadów lub innych napotkanych nieprawidłowościach np. nielegalnym wysypisku śmieci.
  • Lokalne ogłoszenia większość z nas ma bowiem przedmioty, których nie potrzebuje i jest skłonna pozbyć się ich zupełnie za darmo. Zamiast upychania nimi śmietników warto oddać je potrzebującym lub sprzedać za niewielkie pieniądze. W ten sposób wywóz odpadów będzie tańszy, a na mniejszym strumieniu nieczystości zyska nasze najbliższe otoczenie.

 

Darmowa aplikacja Moje Odpady dostępna jest w App Store oraz na platformie Google Play, w wersji dostosowanej do ekranów smartfonów.

Aplikację wystarczy bezpłatnie zainstalować poprzez ściągnięcie jej ze sklepu internetowego i wybranie odpowiedniego adresu zamieszkania.

artykuł nr 3

Informacja - PSZOK

artykuł nr 4

KOMUNIKAT !!! - o obowiązku podłączenia nieruchomości do istniejącej sieci kanalizacji sanitarnej w msc. Konieczki

Wójt Gminy Panki informuje mieszkańców msc. Konieczki od nr 34 do 72A, o obowiązku podłączenia nieruchomości do istniejącej sieci kanalizacji sanitarnej zgodnie z art. 5 ust. 1 pkt 2  ustawy z 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, t.j. Dz. U. z 2022r. poz 2519 z późn. zm.

W związku z powyższym wyznacza się ostateczny termin do przyłączenia do sieci kanalizacyjnej oraz podpisanie umowy na odbiór ścieków do dnia 17 listopada 2023 r.

Jednocześnie informuję, że art. 10 ust. 2 w związku z art. 5 ust. 1 ustawy z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2022r. poz. 2519 z późn. zm.) oraz art. 1 § 1 ustawy z dnia 20 maja 1971 roku Kodeks wykroczeń (t.j. Dz. U. z 2022r. poz. 2151 z późn. zm.) - kto nie wykonuje ww. obowiązków podlega karze grzywny.

 

Wójt Gminy Panki

Urszula Bujak

artykuł nr 5

KOMUNIKAT !!! - Czasowa organizacja ruchu na drodze gminnej nr 693020S w msc. Kałmuki

Gmina Panki w imieniu Wykonawcy robót P.H.U. „LARIX” Sp. z o.o. informuję, że od dnia 06 listopada 2023 roku wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu zgodnie z zatwierdzonym projektem na drodze gminnej nr 693020S w msc. Kałmuki  w związku z rozpoczęciem przebudowy ww. drogi.

Kontakt: Tomasz Wacławik – 668 809 734.