artykuł nr 71

Informacja PSZOK

artykuł nr 72

Komunikat KRUS - wakacyjne turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników

artykuł nr 73

Ważne informacje dla rolników stosujących środki ochrony roślin

obrazek
artykuł nr 74

Informacja

obrazek
artykuł nr 75

Aplikacja moje odpady Panki

Aplikacja przypomni o terminie odbioru odpadów i ich segregacji

 

Nie pamiętasz, którego dnia odbierane są śmieci z Twojej nieruchomości? Zastanawiasz się,
do jakiej frakcji powinny trafić problematyczne odpady? Skorzystaj z bezpłatnej aplikacji „MOJE ODPADY” (dostępnej na smartfona), do której dołączyła Gmina Panki.

Główne zadania aplikacji to:

  • Przypominanie o aktualnych datach wywozu śmieci. Aplikacja „Moje Odpady” przypomni każdemu jaka frakcja odpadów i kiedy jest odbierana, w zakładkach aplikacji można sobie ustawić powiadomienia które np. dzień wcześniej będą nam przypominać o wywozie danej frakcji
  • Edukacja ekologiczna – aplikacja pozwala poznać zasady zbierania odpadów. W strukturę programu wbudowane są opisy poszczególnych frakcji odpadów, informacje na temat PSZOK, zbiórek mobilnych a także ciekawostki ekologiczne.
  • Słownik odpadowy – jeżeli masz problem do jakiego kosza/worka wrzucić dany odpad Aplikacja „Moje Odpady” podpowie nam gdzie np. włożyć plastikową butelkę po płynie do mycia naczyń.
  • Zgłaszanie o braku odbioru odpadów lub innych napotkanych nieprawidłowościach np. nielegalnym wysypisku śmieci.
  • Lokalne ogłoszenia większość z nas ma bowiem przedmioty, których nie potrzebuje i jest skłonna pozbyć się ich zupełnie za darmo. Zamiast upychania nimi śmietników warto oddać je potrzebującym lub sprzedać za niewielkie pieniądze. W ten sposób wywóz odpadów będzie tańszy, a na mniejszym strumieniu nieczystości zyska nasze najbliższe otoczenie.

 

Darmowa aplikacja Moje Odpady dostępna jest w App Store oraz na platformie Google Play, w wersji dostosowanej do ekranów smartfonów.

Aplikację wystarczy bezpłatnie zainstalować poprzez ściągnięcie jej ze sklepu internetowego i wybranie odpowiedniego adresu zamieszkania.