główna zawartość
artykuł nr 1

PZU TRASY ZDROWIA JUŻ NIEBAWEM W PANKACH

GMINA PANKI jako jedna z 30 gmin na terenie całej Polski i jedna z 5 w naszym województwie zakwalifikowała się do realizacji PZU Trasy Zdrowia w roku 2014. http://www.pzutrasyzdrowia.pl/aktualnosc/57/w_tych_gminach_powstana_pzu_trasy_zdrowia Na nasz sukces złożyła się wspólna praca przedstawicieli szkół, przedszkoli, stowarzyszeń oraz mieszkańców. W siedzibie Klubu Sportowego w Pankach odbyły się trzy spotkania, na których wspólnie wypracowaliśmy pla...

artykuł nr 2

Prazentacja PZU Trasy Zdrowia

W dniu 6.06.2014 r. odbyło się pierwsze spotkanie dotyczące planowanej Trasy Zdrowia w Gminie Panki. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele lokalnych instytucji oraz stowarzyszeń a także mieszkańcy Gminy. Po wstępnej prezentacji założeń programu, które przedstawił nasz moderoator Krzysztof Polewski oraz po zaprezentowaniu wybranych lokalizacji tras wspólnie i jednogłośnie wybraliśmy jedną z tras oraz opracowaliśmy wstępne założenia dla przyszłogo funkcjonowania trasy. Trasa ...

artykuł nr 3

Gmina Panki zakwalifikowała się do kolejnego etapu w konkursie PZU TRASY ZDROWIA

      Osiągnęliśmy ogromny sukces, gdyż z pośród 154 zgłoszeń tylko 35 gmin zakwalifikowało się do kolejnego etapu konkursu na realizację projektu „PZU Trasa Zdrowie”. W ramach tego konkursu ma powstać profesjonalnie przygotowane miejsca do czynnego wypoczynku. – kompleks rekreacyjno-sportowy w postaci pętli o długości ponad 2 km na terenach leśnych które sprzyjają wypoczynkowi i rekreacji.

Jednak o pełnym sukcesie, czyli o realizacji w Gminie Panki tego projektu, zdecyduje ostatecznie kolejny etap konkursowy, poprzedzony warsztatami i konsultacjami, które przesądzą o sukcesie projektu. 

Ubiegamy się o mini kompleks rekreacyjno-sportowy, którego centralnym elementem będzie wytyczona, oznakowana i wyposażona w proste instalacje ścieżka zdrowia, przystosowana do bezpiecznego uprawiania sportu na co dzień. Trasa umożliwia aktywność w takich obszarach między innymi, jak: bieganie, nordic walking, spacery, czy narty biegowe. “PZU Trasy Zdrowia” będą wykonane w określonym standardzie, wspólnym w 80 procentach dla wszystkich tras w całym kraju. Projekt ten ma służyć przede wszystkim lokalnej społeczności. Z założenia ścieżki “PZU Trasa Zdrowia” to przestrzeń do spotkań, rekreacji, uprawiania sportu czy edukacji prozdrowotnej, wokół której będzie następowała integracja środowiska lokalnego.

Zapraszamy i zachęcamy wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w warsztatach konsultacyjnych. 

Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać na stronie:

http://www.pzutrasyzdrowia.pl

obrazek